Naucz rodziców lekcji w tej zabawnej grze

Jeśli chcesz odnieść sukces jako trener, musisz upewnić się, że wszystkie części są zgodne. Jedną z najważniejszych części są twoi rodzice. Mają zdolność do zrobienia lub przerwania sezonu. Nie tylko potrzebujesz ich po swojej stronie, potrzebujesz ich do wsparcia i pomocy zawodnikom z boku boiska.

Jednym ze sposobów, w jaki to robię, jest umieszczenie ich na boisku, poprowadzenie graczy na bok i rozegranie gry, w której gracze krzyczą na swoich rodziców. To dobre ćwiczenie na więzi i dobry sposób na pokazanie rodzicom, jak muszą być pozytywni, a nie negatywni wobec graczy.

Zwołaj spotkanie rodziców graczy i powiedz im, aby przyprowadzili swoich trenerów. Zacznij od ustanowienia przepisów dotyczących zachowania podczas meczów – jest to jedna z najważniejszych rzeczy, które będziesz robić. Rodzice lubią dyscyplinę i poradnictwo.

Zakończ spotkanie, zmuszając rodziców do rozegrania krótkiego meczu.

spraw, aby rodzice rozegrali krótki mecz

Powiedz rodzicom, aby podzielili się na dwie drużyny i spraw, aby Twoi gracze stanęli na linii bocznej, krzyczeli i krzyczeli na nich, jak robią to rodzice podczas meczów. Dzieci pokochają to robić.

Spraw, by zagrali w krótką grę – 5 minut w każdą stronę – z
dzieci krzyczące z boku.
Dodaj sobie zamieszania, wykrzykując „CLEAR IT” lub „SHOOT!”
Po meczu zapytaj ich, co mogą usłyszeć z boku. Większość powie: „zbyt trudno było słuchać, kiedy próbowałem się skoncentrować”. Następnie zapytaj ich, co ich zdaniem słyszą ich własne dzieci. Powinni zobaczyć, że reagowanie na sytuacje jest wystarczająco trudne bez wykrzykiwania.
Rodzice, którzy słyszeli to, co powiedziano – często to, co krzyczał trener – zapytaj ich, czy ta instrukcja lub wskazówka pomogła im.

David Clarke’s Better Football Coaching

Jedyną rzeczą, którą krzyczą kierunki lub instrukcje dla gracza, jest odwrócenie ich uwagi.
Pokazując dorosłym, jak to jest być graczem, powinni zdać sobie sprawę, że krzyczenie na nich nie jest czymś pozytywnym. Niektórzy rodzice nadal będą krzyczeć, ale nauczono ich używania pozytywnego języka, a większość to zrobi.
Zdobądź więcej pomysłów na prowadzenie udanej drużyny w e-mailu Better Football Coaching Davida Clarke’a w każdy wtorek i czwartek.