Użyj kształtów, aby wzmocnić swój zespół

Kształty są ważne w piłce nożnej. Zdarza się to na całym boisku i musisz upewnić się, że Twoi gracze wiedzą, jak z nich korzystać.

Najsilniejszym kształtem w piłce nożnej jest trójkąt z zawodnikiem na każdym rogu. Możesz pokonać każdego, jeśli wiesz, jak sprawić, by trójkąty działały dla ciebie, źle to zrozumiem, a trójkąty się rozpadną.

Granie 3 na 3

Rozgrywka 3 na 3 przywołuje sytuacje, które często występują w grach jednostronnych i 11-stronnych. To pokazuje, jak zły kształt wpływa na innych graczy, przez co ich praca jest znacznie trudniejsza.

Trójkątny kształt w środku pola jest bardzo przydatny dla trenerów, aby uzyskać doskonały efekt na całym boisku. Ale musisz go używać poprawnie.

Spójrz na te sytuacje na schemacie, a pokażę ci, co mam na myśli:

W najwyższej sytuacji na schemacie biała drużyna ma piłkę i musi ją wyciągnąć z własnej bramki. Szara drużyna przybrała kształt trójkąta, jednak środkowy gracz cofnął się głęboko, aby chronić swój cel, w efekcie zostając zamiataczem za pozostałymi dwoma szarymi graczami.

Oznacza to, że biały gracz, który wyciąga piłkę, jest nieoznaczony i może albo bezpośrednio zaatakować prosto na środku lub stworzyć sytuacje 2 na 1 z kolegami z drużyny.

Dwóch szarych skrzydłowych ma problem. Czy zaznaczają swojego zawodnika, czy idą w kierunku mężczyzny z piłką?

Odsuwając się od gracza, który zaznaczają, pozostawiają się otwarci na proste przejście przez ścianę i pozostawiają bramkę na swoją łaskę. Jeśli pozostaną, tworzy to 1 na 1 bezpośrednio przed własnym celem. Lub biały gracz może zdecydować się na ruch w kierunku jednego ze swoich kolegów z drużyny, tworząc 2 na 1.

Wniosek

Na dolnym schemacie szara drużyna wciąż jest w trójkącie, ale środkowy gracz podszedł do mężczyzny na piłce. Daje to mężczyźnie znajdującemu się na piłce natychmiastowy problem podczas próby wyciągnięcia piłki. Jest pod presją podania piłki, ponieważ nie ma odwagi koziołkować obok niego.

Podanie jest trudne, więc szara drużyna jest bardziej skłonna wygrać piłkę. Szary gracz może również zmusić go do podania w jedną lub drugą stronę, przesuwając się lekko w jedną stronę, wymuszając podanie i pozwalając, aby szary kolega z drużyny przechwycił.