Zapewnienie ochrony kolegi z drużyny przed przeciwnikiem

Dla atakującego gracza nie ma nic gorszego niż ominięcie obrońcy i znalezienie innego na swojej drodze. Jak więc pokierować swoimi graczami?

Możesz ominąć jednego obrońcę, ale dwóch? Szanse są zestawiane przeciwko niemu. Oznacza to również, że atakujący zboczy z prostej drogi do bramki – drugi obrońca może „pokierować” atakującym szerokim polem karnym.

Jak więc pokierować swoimi graczami? Oto świetny sposób na trenowanie pozycji obronnych:

Co robisz ze swoimi graczami

Etap 1: Na obszarze o wymiarach około 10 x 30 m piłkę zagrywa się do atakującego, który musi spróbować dryblować do linii końcowej. Dwaj obrońcy muszą temu zapobiec, zmuszając przeciwnika do opuszczenia linii. Pierwszy obrońca rzuca wyzwanie atakującemu, drugi obrońca zapewnia osłonę.

Etap 2: Zmieniaj pozycje, aby każdy mógł zostać obrońcą.

Co każesz swoim graczom zrobić

Zmusić atakującego do opuszczenia skrzydła.

Zatrzymaj odtwarzanie piłki do przodu.

Stań pod lekkim kątem od pierwszego obrońcy.

Komunikuj się wcześnie i wyraźnie

Czego szukać

Gracz okrywający jest w stanie wykonać efekt
wyzwanie, jeśli pierwszy obrońca zostanie pokonany.

Dobra komunikacja – na przykład obrońca osłaniający doradza swojemu zespołowi, aby „zbliżył się” lub „zmusił ich do przekroczenia linii”.

Zapewnienie przewidywalności gry napastników.

Rozwój

Atakujący grający w pierwszym przejściu dołącza do ataku, tworząc sytuację 2 na 2. Obrońcy będą teraz musieli stale zmieniać role w zależności od tego, kto jest najbliżej piłki, a obrońca osłaniający staje się głównym obrońcą i odwrotnie.